Aktualności

 

Warsztat 'Hu hu ha, nasza Zima zła'

W ramach projektu finansowanego przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF pn. „Zwiększenie dostępności do żłobków oraz programów wspierających rozwój wczesnodziecięcy”, w dniu 20.01.2023 r. w Oddziale Żłobka Miejskiego w Katowicach przy ul. T. Boya-Żeleńskiego 30A zorganizowany został polsko-ukraiński WARSZTAT integracyjny pn. „Hu hu ha, nasza zima zła”.

Po uroczystym powitaniu zgromadzonych gości, warsztaty rozpoczęły się akcentem muzycznym – dzieci wspólnie z dorosłymi zaśpiewały piosenkę o tematyce zimowej.

Następnie uczestnicy mogli skorzystać z szerokiego wachlarza przygotowanych stolików aktywności, takich jak: „Lepimy bałwanka” – tworzenie bałwanków z białych baloników i przygotowanych akcesoriów; „Dokarmiamy ptaki” – wyklejanie schematu karmnika z gotowych elementów; „Ciepła skarpeta” – ozdabianie skarpety kolorową włóczką. Po tak twórczych zajęciach był czas na zabawę ruchową z wykorzystaniem chusty animacyjnej i papierowych kulek śniegowych.

Kolejnym punktem warsztatów była zabawy eksploracyjna – tworzenie sztucznego śniegu.  Gdy śnieg był już gotowy można było z niego ulepić ciekawe kształty.    

W spotkaniu wzięło udział łącznie około 80 osób, w tym około 45 dzieci. 


Warsztat 'Zimowy podwieczorek'

 

  W ramach projektu finansowanego przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF pn. „Zwiększenie dostępności do żłobków oraz programów wspierających rozwój wczesnodziecięcy”, w dniu 13.01.2023 r. w Oddziale Żłobka Miejskiego w Katowicach przy ul. Ligonia 43 zorganizowany został polsko-ukraiński WARSZTAT integracyjny pn. „Zimowy podwieczorek”.

  Po uroczystym powitaniu zgromadzonych gości, warsztaty rozpoczęły się pokazem kulinarnym, który przygotował i poprowadził kucharz zatrudniony w Żłobku Miejskim. Uczestnicy zostali poczęstowani wypiekami własnymi, takimi jak: strucla drożdżowa z jabłkiem, austriacki strudel jabłkowy z rodzynkami i cynamonem, papatacze oraz mogli napić się rozgrzewającej herbatki, której skład można było ułożyć według własnej kompozycji, wybierając przygotowane dodatki, takie jak plastry pomarańczy, jabłka, imbiru czy goździki.

  Następnie dzieci wcieliły się w rolę cukierników i dekorowały, kolorowym lukrem i posypkami,  przygotowane wcześniej w papierowych koszyczkach ciasteczka.

  Kolejnym punktem warsztatów były zabawy artystyczne. Duża makieta imbryka do herbaty oraz plastra pomarańczy zainspirowały najmłodszych, ale także i dorosłych, do wykonania wspólnego dzieła z wykorzystaniem różnych technik malarskich. Można było wykazać własną inwencję twórczą, wykonując indywidualne prace, jak dekorowanie imbryków przez malowanie czy wyklejanie gotowymi ozdobami. 

  W spotkaniu wzięło udział łącznie około 125 osób, w tym około 60 dzieci. 

 

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Żlobek Miejski w Katowicach, siedziba: Katowice, ul. Sokolska 26.

Zapamiętaj mnie (90 dni)