Wiadomości - Unicef

Warsztat 'Wesoły Karnawał' - Oddział ŻM Zadole 24A

W ramach projektu finansowanego przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF pn. „Zwiększenie dostępności do żłobków oraz programów wspierających rozwój wczesnodziecięcy”, w dniu 27.01.2023 r. w Oddziale Żłobka Miejskiego w Katowicach przy ul. Zadole 24A zorganizowany został polsko-ukraiński WARSZTAT integracyjny pn. „Wesoły Karnawał”.

Po uroczystym powitaniu zgromadzonych gości, warsztaty rozpoczęły się w barwnej atmosferze pięknie udekorowanych sal. Na poszczególne stanowiska aktywności radośnie zapraszały urocze postaci z bajek.

Uczestnicy mogli skorzystać z przygotowanych propozycji, takich jak: modelowanie balonów – tu powstawały  kolorowe zwierzątka, a nawet bransoletki i pierścionki; malowanie twarzy – tu można było upodobnić się np. do motyla lub pirata; robienie tatuaży brokatowych – tu z kolei powstawały piękne brokatowe  wzory. Warto podkreślić, że uczestnicy po krótkim pokazie sami mogli próbować swoich sił w powyższych aktywnościach.

W sali obok malowano na streczu – mali artyści, przy pomocy farb, pędzli, gąbek i stempelków z zapałem tworzyli swoje dzieło. 

Nie zabrakło też propozycji dla tych, którzy cenią sobie aktywność ruchową. Można było poprawić swoją kondycję pokonując tory przeszkód.

Na zakończenie wszyscy razem zatańczyli do rytmu karnawałowej piosenki.

W spotkaniu wzięło udział łącznie około 80 osób, w tym około 52 dzieci. 

 

Galeria zdjęć

Warsztat 'Hu hu ha, nasza Zima zła' - Oddział ŻM Boya-Ż. 30A

W ramach projektu finansowanego przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF pn. „Zwiększenie dostępności do żłobków oraz programów wspierających rozwój wczesnodziecięcy”, w dniu 20.01.2023 r. w Oddziale Żłobka Miejskiego w Katowicach przy ul. T. Boya-Żeleńskiego 30A zorganizowany został polsko-ukraiński WARSZTAT integracyjny pn. „Hu hu ha, nasza zima zła”.

Po uroczystym powitaniu zgromadzonych gości, warsztaty rozpoczęły się akcentem muzycznym – dzieci wspólnie z dorosłymi zaśpiewały piosenkę o tematyce zimowej.

Następnie uczestnicy mogli skorzystać z szerokiego wachlarza przygotowanych stolików aktywności, takich jak: „Lepimy bałwanka” – tworzenie bałwanków z białych baloników i przygotowanych akcesoriów; „Dokarmiamy ptaki” – wyklejanie schematu karmnika z gotowych elementów; „Ciepła skarpeta” – ozdabianie skarpety kolorową włóczką. Po tak twórczych zajęciach był czas na zabawę ruchową z wykorzystaniem chusty animacyjnej i papierowych kulek śniegowych.

Kolejnym punktem warsztatów była zabawy eksploracyjna – tworzenie sztucznego śniegu.  Gdy śnieg był już gotowy można było z niego ulepić ciekawe kształty.    

W spotkaniu wzięło udział łącznie około 80 osób, w tym około 45 dzieci. 

Galeria zdjęć

Warsztat 'Zimowy podwieczorek' - Oddział ŻM Ligonia 43

 

  W ramach projektu finansowanego przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF pn. „Zwiększenie dostępności do żłobków oraz programów wspierających rozwój wczesnodziecięcy”, w dniu 13.01.2023 r. w Oddziale Żłobka Miejskiego w Katowicach przy ul. Ligonia 43 zorganizowany został polsko-ukraiński WARSZTAT integracyjny pn. „Zimowy podwieczorek”.

  Po uroczystym powitaniu zgromadzonych gości, warsztaty rozpoczęły się pokazem kulinarnym, który przygotował i poprowadził kucharz zatrudniony w Żłobku Miejskim. Uczestnicy zostali poczęstowani wypiekami własnymi, takimi jak: strucla drożdżowa z jabłkiem, austriacki strudel jabłkowy z rodzynkami i cynamonem, papatacze oraz mogli napić się rozgrzewającej herbatki, której skład można było ułożyć według własnej kompozycji, wybierając przygotowane dodatki, takie jak plastry pomarańczy, jabłka, imbiru czy goździki.

  Następnie dzieci wcieliły się w rolę cukierników i dekorowały, kolorowym lukrem i posypkami,  przygotowane wcześniej w papierowych koszyczkach ciasteczka.

  Kolejnym punktem warsztatów były zabawy artystyczne. Duża makieta imbryka do herbaty oraz plastra pomarańczy zainspirowały najmłodszych, ale także i dorosłych, do wykonania wspólnego dzieła z wykorzystaniem różnych technik malarskich. Można było wykazać własną inwencję twórczą, wykonując indywidualne prace, jak dekorowanie imbryków przez malowanie czy wyklejanie gotowymi ozdobami. 

  W spotkaniu wzięło udział łącznie około 125 osób, w tym około 60 dzieci. 

 

 

Galeria zdjęć