Wiadomości - Unicef

Warsztat 'Świat Bajek Disneya' - Oddział ŻM Krzywoustego 9

W ramach projektu finansowanego przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF pn. „Zwiększenie dostępności do żłobków oraz programów wspierających rozwój wczesnodziecięcy”, w dniu 22.02.2023 r. w  Oddziale Żłobka Miejskiego w Katowicach  przy Al. Krzywoustego 9 zostały zorganizowany polsko-ukraińskie warsztat integracyjny  się warsztat „Świat Bajek Disneya”.

Po wspólnym przywitaniu piosenką uczestnicy wysłuchali koncertu w wykonaniu „postaci z bajek Disneya”, połączonego z animacjami.

Następnie na przygotowanych stolikach aktywności dzieci wraz z rodzicami  mogły  uruchomić wyobraźnię oddając się  pracy artystycznej.

Nie mogło oczywiście zabraknąć postaci z ulubionych dziecięcych bajek. I tak przyjazny dalmatyńczyk  pozwalał cierpliwie malować sobie cętki i karmić się kostkami. Z przygotowanych elementów można było zrobić własnego lwa, zebrę lub Myszkę Mickey. Królowej Elzie dzieci zaprojektowały przepiękną suknię, a Kubuś Puchatek  w końcu miał niewyczerpany zapas miodku.

Natomiast dla wszystkich  uczestników personel kuchni przygotował pyszne ciasto i napoje.

Galeria zdjęć

Warsztat 'Kolorowe Love' - Oddział ŻM Bytomska 8A

W ramach projektu finansowanego przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF pn. „Zwiększenie dostępności do żłobków oraz programów wspierających rozwój wczesnodziecięcy”, w dniu 17.02.2023 r. w  Oddziale Żłobka Miejskiego w Katowicach przy ul. Bytomskiej 8A został zorganizowany polsko-ukraiński warsztat integracyjny „Kolorowe love”.  

Uczestnicy mieli okazję sami przygotować sobie chrupiące wafle przekładane dżemem, wykonać makaronową biżuterię, wykleić  lub wywałkować własne  kolorowe „ciastka” z masy plastycznej. Pani kucharka pokazała smaczne i jednocześnie zdrowe ozdoby jakie  możne zrobić z owoców, np. powóz czy kolorowe kwiaty. Najmłodsi uczestnicy po otrzymaniu czepka i fartucha zostali mianowani „młodszym kucharzem” i dzielnie próbowali swoich sił w sztuce kulinarnej. Spotkanie zakończyło się wspólnymi tańcami przy radosnej muzyce. 

Galeria zdjęć

Warsztat 'Makaronowe Warsztaty' - Oddział ŻM Ciesielska 1

W ramach projektu finansowanego przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF pn. „Zwiększenie dostępności do żłobków oraz programów wspierających rozwój wczesnodziecięcy”, w dniu 15.02.2023 r. w Oddziale Żłobka Miejskiego w Katowicach przy ul. Ciesielskiej 1 zorganizowany został polsko-ukraiński WARSZTAT integracyjny pn. „Makaronowe Warsztaty”.

Po wspólnym przywitaniu piosenką uczestnicy z zaangażowaniem oddali się pracy twórczej. Z kolorowych makaronów i innych ozdobnych elementów można było wyczarować różne zwierzątka, drzewka, balony i wiele innych kolorowych obrazków. Przygotowany był również pokój z zabawami sensorycznymi dla nieco młodszych uczestników spotkania. Niewątpliwą atrakcją był pokój kosmiczny z makietą rakiety. Po wspólnym oklejeniu srebrną folią rakieta została „wystrzelona w kosmos”. Na makaronowych warsztatach nie mogło zabraknąć też pysznego penne przygotowanego przez personel kuchni.

 

Galeria zdjęć

Warsztat 'Wesołe Walentynki' - Oddział ŻM Marcinkowskiego 13

W ramach projektu finansowanego przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF pn. „Zwiększenie dostępności do żłobków oraz programów wspierających rozwój wczesnodziecięcy”, w dniu 14.02.2023 r. w Oddziale Żłobka Miejskiego w Katowicach przy ul. Marcinkowskiego 13 zorganizowany został polsko-ukraiński WARSZTAT integracyjny pn. „Wesołe Walentynki”.

Głównym bohaterem spotkania były oczywiście serca. Z przygotowanych materiałów można było samodzielnie wykonać ramkę na zdjęcie ukochanej osoby, świecznik, ozdobną zawieszkę, ludzika z balonika a nawet sercową gąsienicę. Nie zabrakło też pysznych ciasteczek z motywem serduszka, upieczonych przez personel kuchni.

Galeria zdjęć

Warsztat 'Dzień Pizzy' - Oddział ŻM Wojciecha 23A

W ramach projektu finansowanego przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF pn. „Zwiększenie dostępności do żłobków oraz programów wspierających rozwój wczesnodziecięcy”, w dniu 9.02.2023 r. w Oddziale Żłobka Miejskiego w Katowicach przy ul. Wojciecha 23A zorganizowany został polsko-ukraiński WARSZTAT integracyjny pn. „Dzień Pizzy”.

Po uroczystym powitaniu zgromadzonych gości, warsztaty rozpoczęły się zabawną, rymowaną przywitanką z okazji Dnia Pizzy.

W radosny nastrój wprowadził wszystkich, nawiązujący do tematu warsztatów,  montaż rymowanek i piosenek z ilustracją ruchową oraz unoszący się zapach świeżo parzonej kawy i herbaty.

Następnie podzieleni na drużyny uczestnicy ochoczo wzięli udział w zabawach integracyjnych.

W drugiej części warsztatów dzieci wraz z rodzicami zostały zaproszone do zabaw artystycznych.

Tematem zabawy było zaprojektowanie własnej pizzy.

Dzieci bardzo  chętnie  naklejały wycięte z papieru elementy pizzy na tekturowe talerzyki. Powstały także piękne projekty wyrysowane kredkami i wymalowane farbami na szablonach pizzy. Dużym zainteresowaniem cieszyła się masa plastyczna, z której można było wylepić pizzę na tekturowym talerzyku.

Uczestnicy zostali poczęstowani ciepłą, aromatyczną pizzą przygotowaną przez pracowników kuchni, świeżo parzoną kawą, herbatą i wodą z owocami.

W spotkaniu wzięło udział około 55 osób w tym około 26 dzieci.

Galeria zdjęć