Wiadomości - Unicef

Warsztat 'Zabawy ze słońcem' - Oddział ŻM Boya-Ż. 30A

W ramach projektu finansowanego przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF pn. „Zwiększenie dostępności do żłobków oraz programów wspierających rozwój wczesnodziecięcy”, w dniu 05.08.2023 r. w Oddziale Żłobka Miejskiego w Katowicach przy ul. T. Boya-Żeleńskiego 30A zorganizowany został plenerowy WARSZTAT integracyjny pn. „Zabawy ze słońcem”. Na spotkanie zaproszeni zostali rodzice z  dziećmi, które już uczęszczają do żłobka oraz z tymi, które będą uczęszczać od września tego roku. W spotkaniu uczestniczyły całe rodziny: rodzice, rodzeństwo dzieci, a także dziadkowie. Zaproszenie zostało również skierowane do władz miasta oraz mieszkańców dzielnicy Kostuchna. Swoją obecnością zaszczycił nas również prezydent m. Katowice, pan Marcin Krupa, przedstawiciele WPS Urzędu Miasta Katowice: pani Dagmara Brodowska i pani Alicja Biśta, oraz radni: pani Beata Bala oraz pan Borys Pronobis.

Po uroczystym powitaniu zgromadzonych gości, uczestnikom zaproponowano cały szereg różnych atrakcji:

- pokaz Straży Pożarnej – można było zapoznać się z wyposażeniem wozu strażackiego, a nawet spróbować jak działa prawdziwa pompa strażacka,

- panowie Policjanci również udostępnili radiowóz, aby każdy chętny choć na chwilę mógł zasiąść za kierownicą i poczuć się jak stróż prawa,

- Pogotowie Ratunkowe – ratownicy medyczni udzielali instrukcji jak udzielić pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, można było spróbować swoich sił w praktyce przy użyciu fantomów,

- różne stoiska z warsztatami dla dzieci: malowanie twarzy, wodne tatuaże, kolorowe warkoczyki, malowanie na stretchu, bezpieczna droga, origami, mega bańki,

- dmuchańce, które zawsze sprawiają wielką frajdę najmłodszym,

- fofotbudka, która oferowała „lot balonem”,

- stoiska gastronomiczne z przepysznymi propozycjami – żurek, pomidorowa, kiełbaski z grilla, domowy smalec i ogórki małosolne i na słodko zakręcona wata cukrowa, ciasta, rogaliki, bezowe lizaki, nie zabrakło też zdrowych owocowych przekąsek i soków,

Galeria zdjęć

Warsztat 'Wszystkie dzieci nasze są' - Oddział ŻM Bytomska 8A

W ramach projektu finansowanego przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF pn. „Zwiększenie dostępności do żłobków oraz programów wspierających rozwój wczesnodziecięcy”, w dniu 28.07.2023 r. w  Oddziale Żłobka Miejskiego w Katowicach  przy ul. Bytomskiej  8A zostały zorganizowany polsko-ukraiński plenerowy warsztat integracyjny  się „Wszystkie dzieci nasze są”.

Udział w nich wzięli Rodzice/Opiekunowie z dziećmi zarówno już uczęszczającymi do Oddziałów Żłobka jak i będącymi korzystać z opieki żłobkowej od dn.01.09.2023.

Warsztaty rozpoczęły się uroczystym powitaniem zgromadzonych gości, i odczytaniem listu Prezydenta miasta Katowice, p. Marcina Krupy skierowanym do organizatorów i uczestników.

Następnie uczestnicy warsztatów zostali zaproszeni do aktywnego udziału w przygotowanych  specjalnie na tę okazję atrakcjach. Wśród nich dmuchaniec, który zawsze cieszy się dużą popularnością dostarczając wiele radości najmłodszym. Na stanowisku piękności można zapleść sobie kolorowy, wakacyjny warkoczyk, ozdobić rękę wodnym tatuażem czy pomalować twarz według wybranego wzoru.

Zwolennicy twórczości artystycznej mogli tworzyć swoje dzieła na stanowisku z malowaniem na stretchu. Pokaz dużych baniek mydlanych zaangażował ruchowo najmłodszych – każdy chciał złapać choć jedną bańkę.  Na koniec zaproszono wszystkich do wspólnej zabawy przy muzyce z wykorzystaniem chusty animacyjnej.

Galeria zdjęć

Warsztat 'Woda lubi zabawę' - Oddział ŻM Wojciecha 23A

W ramach projektu finansowanego przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF pn. „Zwiększenie dostępności do żłobków oraz programów wspierających rozwój wczesnodziecięcy”, w dniu 27.07.2023 r. w ogrodzie Oddzialu Żłobka Miejskiego przy ul. Wojciecha 23a w Katowicach odbyło się spotkanie plenerowe pn. ,,Woda lubi zabawę” Zaproszone zostały dzieci, które już uczęszczają do żłobka, a także te, które będą uczęszczać od września tego roku. W spotkaniu uczestniczyły całe rodziny: rodzice, rodzeństwo dzieci, a także dziadkowie.

Goście zostali uroczyście i radośnie powitani przez kierownika Oddziału oraz Dyrektora Żłobka Miejskiego, który odczytał list Prezydenta Miasta Katowice skierowany do uczestników spotkania.

Zabawa zaczęła się krótkim montażem zabaw muzyczno –ruchowych nawiązujących do tematu spotkania. Dużo radości sprawiła dzieciom zabawa z chustą animacyjną, a także duże i małe bańki mydlane.

W ogrodzie przygotowano dla dzieci propozycje ciekawych aktywności, z których chętnie korzystały. Do zabawy w wędkowanie zachęcał basen z kolorowymi rybkami i wędki na magnes. Z innego basenu wyławiano kolorowe piłeczki przy pomocy czerpaka. W trzecim basenie odbywały się regaty żaglowców wykonanych z gąbki i papieru.

Świetną zabawę sensoryczną zapewnił basen wypełniony cieczą nienewtonowską, a dobrą zabawę ruchową rzut do celu balonikiem wypełnionym wodą.

Przygotowano także trzy warsztaty aktywności artystycznych. W pierwszym  dzieci tworzyły kolorowe dzieła przy pomocy zakraplaczy i zabarwionej wody. Drugi warsztat oferował ukryte obrazki do malowania wodą. W trzecim dzieci malowały farbami wodnymi na rozciągniętej folii sterczowej.

Podczas spotkania serwowano wodę w różnych odsłonach: czystą, zaprawioną sokiem, a także jako ciepłe napoje. Podawano także tęczowe wafelki własnej roboty.

Zarówno dzieci jak i dorośli świetnie się bawili. Wychodząc rodzice dziękowali za zorganizowanie zabawy, chwalili zaangażowanie i kreatywność organizatorów.

Na zakończenie dzieci zostały obdarowane drobnymi upominkami z logo UNICEF i Miasta Katowice.

Galeria zdjęć

Warsztat 'Poznajmy się bliżej' - Oddział ŻM Ciesielska 1

W ramach projektu finansowanego przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF pn. „Zwiększenie dostępności do żłobków oraz programów wspierających rozwój wczesnodziecięcy”, w dniu 21.07.2023 r. w  Oddziale Żłobka Miejskiego w Katowicach  przy ul. Ciesielskiej 1 zostały zorganizowany polsko-ukraiński plenerowy warsztat integracyjny  się „Poznajmy się bliżej”.

Udział w nich wzięli Rodzice/Opiekunowie z dziećmi zarówno już uczęszczającymi do Oddziałów Żłobka jak i będącymi korzystać z opieki żłobkowej od dn.01.09.2023.

Warsztaty rozpoczęły się uroczystym powitaniem zgromadzonych gości, i odczytaniem listu Prezydenta miasta Katowice, p. Marcina Krupy skierowanym do organizatorów i uczestników. Następnie zaprezentowane zostały krótko poszczególne stanowiska warsztatowe. Strzelanie do bramki, przeciąganie liny, rzut do celu, malowanie na streczu, tatuaże wodne, kolorowe warkoczyki – tu właśnie można było sprawdzić swoje zdolności w dziedzinie sportowej i artystycznej, a także zdobyć nowe umiejętności. Do integracji zgromadzonych uczestników przyczyniły się bardzo dobrze prowadzone tańce, mi.in. z wykorzystaniem balonów, baniek mydlanych czy chusty animacyjnej. 

Zjazd z dmuchańca jak zawsze cieszył się dużym powodzeniem i dostarczał wiele radości najmłodszym uczestnikom. Przy tak intensywnych zajęciach, w przerwach można było uzupełnić zapasy energii w mini barze z pysznym poczęstunkiem i napojami.

Galeria zdjęć

Warsztat 'Mali Sportowcy' - Oddział ŻM Ligonia 43

W ramach projektu finansowanego przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF pn. „Zwiększenie dostępności do żłobków oraz programów wspierających rozwój wczesnodziecięcy”, w dniu 14.07.2023 r. w Oddziale Żłobka Miejskiego w Katowicach przy ul. Ligonia 43 zorganizowany został polsko-ukraiński WARSZTAT plenerowy pn. „Mali Sportowcy”. Udział w nim wzięli Rodzice/Opiekunowie z dziećmi zarówno już uczęszczającymi do Oddziałów Żłobka jak i będącymi korzystać z opieki żłobkowej od dn.01.09.2023.

Warsztaty rozpoczęły się uroczystym powitaniem zgromadzonych gości, i odczytaniem listu Prezydenta miasta Katowice, p. Marcina Krupy skierowanym do organizatorów i uczestników. Następnie wszyscy zostali zachęceni do udziału w zajęciach sportowych przygotowanych na poszczególnych stanowiskach. Można było sprawdzić swoje umiejętności np. pokonując tor przeszkód na ścieżce sensorycznej, celując rzutkami do tarczy czy wspinając się  i zjeżdżając z  mini dmuchańca. Integracji sprzyjały zabawy muzyczne z elementem ruchu i z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Mega bańki jak zawsze wzbudzały wiele radości wśród najmłodszych.

Dla zwolenników twórczości artystycznej przygotowane zostało stanowisko z malowaniem na stretchu, można było również zapleść sobie kolorowy wakacyjny warkoczyk lub zrobić wodny tatuaż.

Nie zabrakło stanowiska ze słodkim poczęstunkiem, owocami i napojami.

Galeria zdjęć