Wiadomości - Unicef

Kocham Katowice - piknik 09.09.2023

W ramach projektu finansowanego przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF pn. „Zwiększenie dostępności do żłobków oraz programów wspierających rozwój wczesnodziecięcy”, w dniu 09.09.2023 r.  Żłobek Miejski w Katowicach zorganizował polsko-ukraiński PIKNIK z okazji Urodzin Miasta Katowice. Wydarzenie pn. „Kocham Katowice” miało miejsce w ogrodzie Oddziału Żłobka przy ul. Uniwersyteckiej 15, w godzinach 14:00-19:00. Spotkanie dedykowane było głównie do dzieci i rodziców  ze wszystkich Oddziałów Żłobka Miejskiego w Katowicach, ale miało również charakter otwarty.   

Swoją obecnością zaszczycili nas również przedstawiciele Urzędu Miasta, Unicef oraz TVS.

Piękna słoneczna pogoda oraz bajecznie udekorowany ogród, w kolorach logo Katowic, zachęcały do wejścia.

Wszystkie warsztaty i stoiska przygotowane były, z dużym zaangażowaniem i świetnymi pomysłami, przez personel wszystkich Oddziałów Żłobka Miejskiego. I tak uczestnicy mogli skorzystać z następujących warsztatów: „Bezpieczna droga”, „Eco -Zabawki”, „Zabawy sensoryczne”, „Beauty salon”, „Zajęcia plastyczne – Kolorowe Katowice”, „Balonowe Zoo”, „Malowanie na stretchu”, „Zabawy z muzyką”.

Podczas pikniku można było także łapać duże bańki mydlane i pobawić się wspólnie podczas zabaw z chustą animacyjną. W zabawie towarzyszyły dzieciom postacie z ulubionych seriali bajkowych – Psi Patrol i Pokemon.

W mini barze serwowano zupę dyniową z grzankami i śląski żurek,  a na deser w Coffe Station już czekały pyszne ciasta, ciasteczka, babeczki oraz oczywiście kawa, herbata i domowa lemoniada i zdrowe smoothie. Wszystkie przysmaki przygotowane zostały przez personel kuchenny Oddziałów Żłobka.

Z urodzinowego pikniku nie mogło zabraknąć pamiątkowego zdjęcia. Na chętnych czekała fotobudka z logo Katowic.

Dmuchańce zawsze są wielką frajdą dla dzieci nie mogło więc ich zabraknąć na tym wydarzeniu – zamek, dżungla dla najmłodszych czy eliminator dla starszych cieszyły się dużym powodzeniem i wzbudzały wiele radości.

Przez cały czas trwania festynu towarzyszyła nam muzyka – śląskie piosenki, podkreślające charakter tego wydarzenia.

Na wszystkich czekały nagrody i pamiątkowe gadżety z logo Katowic i Unicef. Uśmiechy na twarzach i podziękowania za przygotowanie pikniku nie miały końca.

Galeria zdjęć

Warsztat 'Kreatywny Maluch' - Oddział ŻM Zadole 24A

W ramach projektu finansowanego przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF pn. „Zwiększenie dostępności do żłobków oraz programów wspierających rozwój wczesnodziecięcy”, w dniu 31.08.2023 r. w ogrodzie Oddziału Żłobka Miejskiego przy ul. Zadole 24a w Katowicach odbyło się spotkanie plenerowe pn. ,,Kreatywny Maluch” Zaproszone zostały dzieci, które już uczęszczają do żłobka, a także te, które będą uczęszczać od września tego roku. W spotkaniu uczestniczyły całe rodziny zarówno polskie jak i ukraińskie: rodzice, rodzeństwo dzieci, a także dziadkowie,                                 

Goście zostali uroczyście i radośnie powitani przez kierownika Oddziału oraz Dyrektora Żłobka Miejskiego, który powiedział też parę słów na temat realizowanego przez Żłobek projektu UNICEF.

Na terenie ogrodu, Personel żłobka przygotował dla dzieci ich rodziców oraz wszystkich przybyłych gości ciekawe propozycje w postaci różnych aktywności, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Główne atrakcje to: „Ocean i jego podwodny świat” – łowienie rybek i oceanicznych zwierzątek oraz konstruowania własnego statku i puszczanie go w nieznane wody oceanu; „Balonowe gniotki” – zabawa sensoryczna; „W drogę do żłobka już czas” – zabawa ruchowa oraz zwiedzanie żłobka w towarzystwie przewodnika; „Zabaw się w paparazzi” – pamiątkowe zdjęcia w fotobudce z pacynką; „Dmuchańce” – zabawa dobra na każdą okazję; „Przygody w labiryncie” –  eksploracja świata tuneli; „Letnie orzeźwienie” – owocowe wariacje oraz słodki poczęstunek i napoje. 

 Na zakończenie dzieci zostały obdarowane drobnymi upominkami z logo UNICEF i Miasta Katowice.

Galeria zdjęć

Warsztaty integracyjne - Oddział ŻM Krzywoustego 9

W ramach projektu finansowanego przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF pn. „Zwiększenie dostępności do żłobków oraz programów wspierających rozwój wczesnodziecięcy”, w dniu 29.08.2023 r. w  Oddziale Żłobka Miejskiego w Katowicach  przy al. Krzywoustego 9 został zorganizowany polsko-ukraiński warsztat integracyjno-adaptacyjny. spotkanie dedykowane było dla dzici, które będą uczęszczały do żłobka od 01.09.2023 oraz dla dzieci, które kontynuują swój pobyt w żobku. 

Po krótkim wstępie na temat projektu UNICEF, realizowanym w Żłobku Miejskim,  uczestnicy zostali zaproszeni do wspólnego zaśpiewania piosenki na powitanie: 'Wszysyc są witam was'. Następnie przedstawiony został personel merytoryczny i była możliwość zapoznania się z pomieszczeniami Żłobka.

Dla dzieci zostały przygotowane stoliki z różnymi aktywnościami - stanowiska do prac plastycznych, zabaw manualnych i sportowych. 

Dużą radość sprawiały zabawy muzyczne z wykorzystaniem chusty animacyjnej. 

Galeria zdjęć

Warsztat 'Sport od małego' - Oddział ŻM Grzegorzka 2

W ramach projektu finansowanego przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF pn. „Zwiększenie dostępności do żłobków oraz programów wspierających rozwój wczesnodziecięcy”, w dniu 24.08.2023 r. w  Oddziale Żłobka Miejskiego w Katowicach  przy ul. Grzegorzka 2 zostały zorganizowany polsko-ukraiński plenerowy warsztat integracyjny  „Sport od małego, życie na całego”.

Udział w nich wzięli Rodzice/Opiekunowie z dziećmi zarówno już uczęszczającymi do Oddziałów Żłobka jak i będącymi korzystać z opieki żłobkowej od dn.01.09.2023.

Warsztaty rozpoczęły się uroczystym powitaniem zgromadzonych gości, i wprowadzeniem na temat realizowanego w Żłobku Miejskim projektu UNICEF.

Na uczestników czekało wiele atrakcji, między innymi:  Zabawy muzyczno- ruchowe z wykorzystaniem chusty animacyjnej,  „Bańkę złap”, Taniec zamrażaniec i wiele innych; Zabawy sportowe –  strzelanie do bramki,  rzucanie do celu, tor przeszkód, przeciąganie liny; Malowanie twarzy / tatuaże; Zajęcia warsztatowe przy stolikach – „Kolorowe szaleństwo” czyli  malowanie balonami z wodą, „Co w trawie piszczy?” czyli  eco zwierzątka, „Taneczne pompony” czyli robienie pomponów z kolorowej bibuły, „Z głową w chmurach” czyli malowanie na foli; Dmuchaniec – niezapomniana atrakcja; Stanowisko kulinarne – poczęstunek z warzyw / owoców, galaretki, ciast i lemoniady.

Na zakończenie uczestnicy zostali poproszenie do tańca Mistrzów i otrzymali pamiątkowe medale.

Galeria zdjęć

Warsztat 'Zabawy na wesoło' - Oddział ŻM Tysiąclecia 45

W ramach projektu finansowanego przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF pn. „Zwiększenie dostępności do żłobków oraz programów wspierających rozwój wczesnodziecięcy”, w dniu 23.08.2023 r. w  Oddziale Żłobka Miejskiego w Katowicach  przy ul. Tysiąclecia 45 zostały zorganizowany polsko-ukraiński plenerowy warsztat integracyjny  „Zabawy na wesoło”.

Udział w nich wzięli Rodzice/Opiekunowie z dziećmi zarówno już uczęszczającymi do Oddziałów Żłobka jak i będącymi korzystać z opieki żłobkowej od dn.01.09.2023.

Warsztaty rozpoczęły się uroczystym powitaniem zgromadzonych gości, i wprowadzeniem na temat realizowanego w Żłobku Miejskim projektu UNICEF.

Wszyscy zostali zaproszeni do udziału we wspólnej zabawie muzyczno-ruchowej. Po tak radosnym  rozpoczęciu, uczestnicy ochoczo udali się do stanowisk warsztatowych z różnymi aktywnościami: Strefa  „Wizaż” – malowanie twarzy różnymi kolorami według wybranego wzoru oraz naklejanie gotowych dziecięcych tatuaży, papierowe opaski na rączkę; Strefa  „Kolorowe warkocze” – zaplatanie warkoczyków, zabawy usprawniające rozwój manualny. „Motyl”, „Gąsienica”; Strefa „Bańkę łap” – pokazy bańkowej sztuki; Strefa „Małego artysty” – malowanie na folii  różnymi technikami przy użyciu farb; Strefa  „Poszukiwanie skarbów” – podchody, zabawa terenowa łącząca aktywność umysłową i fizyczną z dobrą zabawą o tematyce „Pirat”; Strefa „Balonowe wariacje ” – modelowanie z balonów kolorowych zwierzątek; Strefa „Zabawy na wesoło” – ciekawe konkurencje i zabawy dla rodziców wraz z dzieckiem, po zakończonych konkurencjach zawodnicy otrzymali skromne  nagrody z nutką humoru; Strefa  „Hopsa-hopsa” – zabawy skoczne na trampolinie. Strefa Foto-budka 'Pirat” – pamiątkowe zdjęcie; Strefa „Smakołyki” – słodki poczęstunek oraz napoje dla rodziców i dzieci.

Wszyscy uczestnicy otrzymali gadżety z Logo Miasta Katowice oraz UNICEF.

Galeria zdjęć